Poloha a dosažitelnost

 Poskytuji ubytování pro rodiny s dětmi,jednotlivce,nebo skupinu přátel, kteří chtějí trávit dovolenou společně, avšak bez ztráty vlastního soukromí. 
Uvedená cena je konečná - rekreační poplatek je zahrnut v ceně pobytu.
 Penzion se nachází na klidném místě ve střední části obce Paseky nad Jizerou s výhledem na hřebeny Západních Krkonoš, kterému dominují vrcholy Kotel (1 343 m.n.m.) a Lysá hora (1 435 m.n.m.)
 Paseky nad Jizerou se nacházejí mezi Harrachovem (10km) a Rokytnicí nad Jizerou (5km). Od hlavní silnice k nám to je cca 500 m. Vzdálenost od lyžařského areálu je cca 1 kilometr. V létě jezdí od zastávky vzdálené cca 400m cyklobus, který Vás vyveze až na hřebeny Krkonoš s návazností na turistické stezky a cyklostezky. 
Koupaliště Jablonec nad Jizerou : 3 Km.
Koupání v Jizeře : 300 m.
Nejbližší restaurace : 300 m.
Obchod smíšeným zbožím : 1 Km.
Tesco Rokytnice nad Jizerou : 5 Km.
 
Vybavení a služby
 
K dispozici je kapacita 17 lůžek v následujícím rozložení:
 
Pokoj 1 - Pětilůžkový pokoj s balkonem, se soukromou koupelnou,wc a kuchyní mimo pokoj .
S výhledem na hory.
4 lůžka + 1 přistýlka ( 5 x 5 metrů ) . Vlastní sociální zařízení a kuchyň s jídelnou jsou  externí  mimo apartmán přístupné přes společnou chodbu (cca 3 metry od apartmánu). TV.
 
Pokoj 2 - Studiový apartmán s balkonem.
 S výhledem na hory.
 Obytná kuchyň 3 lůžka , plocha pokoje 5x5 metrů.
 Ložnice 2 lůžka,plocha ložnice 3,5 x 3,5 metrů.  Vlastní sociální zařízení přístupné z kuchyně, TV.
 
Pokoj 3 - Podkrovní apartmán s jednou ložnicí bez balkonu .
 S výhledem na hory.
 4 lůžka + 1 přistýlka ( 5 x 8 metrů ) .Apartmán o dvou místnostech . Jedna místnost je kuchyň s jídelním koutem,druhá místnost    je ložnice.Vlastní sociální zařízení, kuchyň s jídelnou, TV.
 
Pokoj 4 - Studio v suterénu.
 S výhledem pouze na travnatou plochu :-).
 2 lůžka.Vlastní sociální zařízení , kuchyň,TV.
 
Kuchyně jsou vybavené lednicí, vařičem, mikrovlnnou troubou,kontaktním grilem a nádobím. Na každém pokoji je TV, možnost internetového připojení přes WiFi. Parkování pro hosty je zajištěno přímo u domu. Lyžárna v suterénu domu.
 
Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě za poplatek 100 Kč / noc.
 
Rekreace a služby v okolí
 
Lyžařský areál v Horních Pasekách je ideálním místem pro lyžování rodin s dětmi, ale na své si přijdou i zdatnější lyžaři a snowboardisté. Lyžuje se na kvalitně upravovaných sjezdovkách s možností večerního lyžování. V areálu je čtyřsedačková lanovka a 5 vleků různých délek včetně dvou dětských. Snowboardistům je k dispozici snowpark s U rampou a dalšími překážkami a návštěvníci mohou využít širokou škálu služeb - od občerstvení a půjčoven veškerého lyžařského vybavení, až po nabídky lyžařských a snowboardových škol. Z Pasek je vynikající dostupnost na značené turistické trasy a cyklotrasy Jizerských hor a západních Krkonoš. A pořád se zde něco děje - navštivte stránky obce Paseky. Taky zde můžete navšívit Muzeum - památník Zapadlých vlastenců. V okolí máme několik lanových center - třeba Lanové centrum Proud kousek od silnice I/10 mezi Harrachovem a Kořenovem, Lanový park Rokytnice nad Jizerou nebo MonkeyPark v Harrachově. V Harrachově najdete i VerticalPark s outdoorovou horolezeckou stěnou. Adrenalinoví nadšenci jsou přes léto vítání v Bikeparku v areálu Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou. Zážitkem může být i jízda na bobové dráze v Harrachově a v Příchovicích, kousek od Pasek, si můžete půjčit čtyřkolku nebo sněžný skútr. Když je na jaře v řece Jizeře dost vody, lze ji sjíždět na raftech nebo kajacích. Je to jedna z nejhezších přírodních raftových vod v ČR. Při nepříznivém počasí či po náročném dni na výletě se zajeďte podívat třeba do Harrachova do sklárny nebo navšitvte pivní lázně, nechte se namasírovat a ochutnejte tamní kvasnicové pivo František (12° ležák) nebo Čerťák (černá dvanáctka). V Harrachově najdete také Hornické muzeum nebo Muzeum skla. Odtud už to je jenom kousek do Polska, kam můžete zajet na pravidelné trhy v blízkosti Jelení Góry nebo navštivte Park miniatur v Kowarech. Můžete rovněž navštívit majestátní zříceninu hradu Chojnik nebo objevovat krásu dalších hradů a zámků v regionu Dolny Slask. Všechny tyto výlety se dají stihnout během jednoho dne a ve většině případů nepotřebujete ani zloté - vezmou Vám koruny. Vlakoví nadšenci by si neměli nechat ujít Muzeum ozubnicové dráhy v Kořenově. Zajeďte si odtud vlakem do Liberce a spojte např. návštěvu plaveckého bazénu nebo Babylonu a jízdu vlakem (někdy i parním) po jedné z nejstrmějších tratí v ČR mezi Tanvaldem a Harrachovem. Kousek za Kořenovem směrem na Smědavu se nachází vodní nádrž Souš, podél které vede silnice s ideálními podmínkami pro inline bruslení. Navštivít můžete také Bozkovské dolomitové jeskyně, jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech.

 

Kontakt

Daniela Kašťáková
Paseky nad Jizerou 289, 512 47 CZ

mobil: +420 604 898 860

© 2015 Penzion Daniela

Vytvořeno službou Webnode