Poloha a dosažitelnost

Poskytujeme ubytování pro rodiny s dětmi, jednotlivce, nebo skupiny přátel . 
Nejedná se o celý samostatný objekt k pronájmu, majitelé bydlí v přízemí domu.
Penzion ve střední  části  obce Paseky nad Jizerou s výhledem na hřebeny Západních Krkonoš 
je v dosahu  jednoho kilometru od lyžařského areálu.
Nad konečnou stanicí lanových drah jsou pravidelně upravované běžecké tratě, které vedou od Vysokého nad Jizerou přes Paseky do Jizerských hor.
V létě jezdí od z autobusové zastávky vzdálené 400 metrů cyklobusy, které Vás vyvezou až na hřebeny Krkonoš s návazností na turistické stezky a cyklostezky. 
Koupaliště Jablonec nad Jizerou  3 Km.
Koupání v řece Jizeře 400 m.
Sauna Rokytnice nad Jizerou 5 km.
Bikepark Rokytnice nad Jizerou 7 km.
Bobová dráha Harrachov 10 km.
Nejbližší restaurace   300 m.
Obchod smíšeným zbožím 1 km.
Tesco,Hruška a jiné obchody a restaurace v Rokytnici nad Jizerou 4 km. Jablonec nad Jizerou 3 km.
 
Vybavení a služby
 
K dispozici je kapacita 17 lůžek v následujícím rozložení:
 
Pokoj 1 - Pětilůžkový pokoj s balkonem, vlastní externí koupelnou, WC  a kuchyní  mimo pokoj .
S výhledem na hory.
4 lůžka + 1 přistýlka / rozkládací křeslo  . Vlastní sociální zařízení a kuchyň s jídelnou jsou  externí  mimo pokoj přístupné přes společnou chodbu (cca 3 metry od apartmánu). TV bez satelitního příjmu a mimo dosah programů ČT1,ČT 2,ČT 24,ČT sport .
Plocha ložnice 20 metrů.
 
Pokoj 2 - Studiový apartmán s balkonem.
 S výhledem na hory.
 Obytná kuchyň 3 lůžka , plocha  16 metrů.
 Ložnice 2 lůžka , plocha  9 metrů. 
 Vlastní sociální zařízení přístupné z kuchyně, TV  bez satelitního příjmu a mimo dosah programů ČT1,ČT 2,ČT 24,ČT sport .
 
Pokoj 3 - Podkrovní apartmán s jednou ložnicí bez balkonu .
 S výhledem na hory.
 4 lůžka + 1 přistýlka / rozkládací křeslo . Apartmán o dvou místnostech . Jedna místnost je kuchyň s jídelním koutem,druhá  místnost   je ložnice.Vlastní sociální zařízení, kuchyň s jídelnou, TV  bez satelitního příjmu a mimo dosah programů ČT1,ČT 2,ČT 24,ČT sport .
Plocha ložnice 26 metrů.
 
Pokoj 4 - Studio v suterénu.
 Bez výhledu.
 Malé studio přístupné přes lyžárnu   domu. Dvě okna bez výhledu do okolní krajiny.
 2 lůžka.Vlastní sociální zařízení , kuchyň,TV  bez satelitního příjmu a mimo dosah programů ČT1,ČT 2,ČT 24,ČT sport .
 Plocha ložnice 12 metrů. 
 
Kuchyně jsou vybavené lednicí, indukčním vařičem, mikrovlnnou troubou,kontaktním grilem a nádobím. Na každém pokoji je TV  bez satelitního příjmu a mimo dosah programů ČT1,ČT 2,ČT 24,ČT sport .
WIFI zdarma. Parkování pro hosty  zdarma  u domu. Lyžárna a sušák na lyžařskou obuv v suterénu domu.
 
Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě za poplatek 150 Kč / noc.
 
Rekreace a služby v okolí
 
Lyžařský areál v  Pasekách nad Jizerou je vhodným místem pro lyžování rodin s dětmi a na své si přijdou i zdatnější lyžaři a snowboardisté. 
Lyžuje se na kvalitně upravovaných sjezdovkách . V areálu jsou dvě čtyřsedačkové lanovky ,Tatrapoma i dětské vleky.
Snowboardistům je k dispozici snowpark s U rampou a  návštěvníci mohou využít škálu služeb - od občerstvení a půjčoven veškerého lyžařského vybavení, až po nabídky lyžařských a snowboardových škol.
Z Pasek je vynikající dostupnost na značené turistické trasy ,upravené běžecké stopy a cyklotrasy Jizerských hor a západních Krkonoš.
V 17 kilometrů vzdálených polských Jakuszycích jsou rovněž velmi kvalitně upravované běžecké tratě.
V Pasekách nad Jizerou můžete  navšívit Muzeum - památník Zapadlých vlastenců.
V okolí máme několik lanových center -  Lanové centrum Proud kousek od silnice I/10 mezi Harrachovem a Kořenovem, Lanový park Rokytnice nad Jizerou nebo MonkeyPark v Harrachově. V Harrachově najdete i VerticalPark s outdoorovou horolezeckou stěnou. Adrenalinoví nadšenci jsou přes léto vítání v Bikeparku v areálu Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou. Zážitkem může být i jízda na bobové dráze v Harrachově  . Když je na jaře v řece Jizeře dost vody, lze ji sjíždět na raftech nebo kajacích. Je to jedna z nejhezších přírodních raftových vod v ČR. Při nepříznivém počasí či po náročném dni na výletě se zajeďte podívat třeba do Harrachova do sklárny nebo navšitvte pivní lázně, nechte se namasírovat a ochutnejte tamní kvasnicové pivo František (12° ležák) nebo Čerťák (černá dvanáctka). V Harrachově najdete také  muzeum skla. Odtud už to je jenom kousek do Polska, kam můžete zajet na pravidelné trhy v blízkosti Jelení Góry nebo navštivte Park miniatur v Kowarech. Můžete rovněž navštívit majestátní zříceninu hradu Chojnik nebo objevovat krásu dalších hradů a zámků v regionu Dolny Slask.
Všechny tyto výlety se dají stihnout během jednoho dne a ve většině případů nepotřebujete ani zloté - vezmou Vám koruny. Vlakoví nadšenci by si neměli nechat ujít Muzeum ozubnicové dráhy v Kořenově. Zajeďte si odtud vlakem do Liberce a spojte např. návštěvu plaveckého bazénu nebo Babylonu a jízdu vlakem (někdy i parním) po jedné z nejstrmějších tratí v ČR mezi Tanvaldem a Harrachovem. Kousek za Kořenovem směrem na Smědavu se nachází vodní nádrž Souš, podél které vede silnice s ideálními podmínkami pro inline bruslení. Navštivít můžete také Bozkovské dolomitové jeskyně. 

 

Kontakt

Daniela Kašťáková
Paseky nad Jizerou 289, 512 47 CZ

mobil: +420 604 898 860

© 2015 Penzion Daniela

Vytvořeno službou Webnode